Navigationrally by Double Red 2014 << Akcia za nami

Navigationrally by Double Red 2014

Pre tých, ktorý chcú spojiť relax s dobrodružstvom , cestovaním, offroadom a neboja sa výziev je navigačná rally tou pravou akciou.

Prvá polovica júla bola v znamení už druhého ročníka Navigationrally by DoubleRed 2014. Akcií sa zúčastnilo päťdesiatpäť súťažiacich v dvadsiatich štyroch terénnych aut. Nechýbalo ani jednotné oblečenie v podobe kvalitných tričiek DoubleRed od generálneho partnera podujatia. To hlavné, čo ich čakalo bola trasa dlhá približne tisíc kilometrov. Počas nej všetci súťažiaci bojovali  s pripravenými nástrahami ako napr. nekonečné horské  priechody, vodné  brody. Väčšina účastníkov  sa zhodla že bezpochyby  najkrajšou bola jazda v pohorí Durmitor v Čiernej Hore  a v národnom parku Zelengora, ktorá sa nachádza na území Bosny a Hercegoviny.  Núdza nebola ani o náročný terén, ktorý sa väčšinou nachádzal v offroad testoch. Posledný bodovaný offroad test neprešlo bez použitia navijáka ani jedno vozidlo. Dokonalé adrenalínové dobrodružstvo, bolo aj  keď sa autá predierali úzkymi cestičkami pomedzi stromy hustých srbských lesov . Pre mnohých to bola aj skúška nervov, lebo spolujazdci museli navigovať svojich vodičov doslova po milimetroch.

Viacero jazykov

V campoch sa ozývalo viacero rečí nakoľko akcia mala medzinárodnú účasť, boli na nej posádky zo Slovenska, Srbska, Macedónska a Českej republiky. Hlavnou úlohou posádok bolo počas siedmych dní jazdiť podľa GPS bodov a itinerárov tak, aby posádka našla foto pointy, prejazdové body a v stanovený čas absolvovala merané offroadové testy. Celá trasa bola naťahaná v najkrajších častiach srbských,  čiernohorských a bosnianskýchnárodných parkov a pohorí. Bez kúsku  preháňania sa dá povedať, že poskytovali  dych vyrážajúce scenérie a panoramatické pohľady do nekonečných diaľok. Nechýbali ani horské jazerá vo vysokých nadmorských výškach a priezračne čisté horské rieky, ktoré  poskytovali otužilejším ochladenie v teplom počasí.

Súboje a víťazstvo

Hneď po prvých kilometroch sa ukázalo, kto si prišiel dovolenkovo  zajazdiťoffroada relaxovať a kto sa dostavil s úmyslom bojovať, odniesť si víťazstvo a stať sa tak majstrom Navigationrally by DoubleRed 2014. Čistou jazdou, vyhratou rýchlostnou skúškou, nezaváhaním ani na jedinom offroad teste a nájdením  všetkých fotopointov sa to nakoniec podarilo Štefanovi Dendárovi na Nissane Patrol. Na druhom mieste s minimálnou bodovou stratou skončil Juraj Richvalský na JeepeWrangler. O tretiu priečku sa podelili Dušan Čipka na Toyote LC80 a Peter Varga na JeepeWrangler. Treba spomenúť že okrem prvej trojice sa vyhlasovali a ohodnotený boli všetky posádky, ktoré navigačnú rally zvládli a dostali sa do cieľa.

Jedno končí, nové začína

Sotva sa účastníci tohtoročnej Navigatinrally 2014 dostali domov a zhodnotili technický stav svojich strov, už spustili organizátori registráciu a všetky prípravy na Navigationrally 2015. Budúci ročník sa ponesie v znamení niekoľkých noviniek. Pribudne možnosť štartu jazdcov na motorkách, vznikne nová turistická kategória a budú aj ďalšie inovácie, ktoré spestria  podujatie a urobia ho celkovo atraktívnejším.

 Pre viac informácií sledujte internetovú stránku www.navigationrally.com . Nezabudnite, že počet účastníkov bude aj v novom ročníku obmedzený. Platí staré známe – kto zaváha, nejazdí, alebo – kto sa skôr prihlási, ten jazdí.

 

Navigationrally team

Diskusia


Autor: Kendall4.03.2015 05:05
Thanks for sharing, this is a fantastic article. Cool.

Autor: Jackie5.03.2015 14:03
Excellent work with your entry. Many people may look at the idea that way for sure and totally agree with the point.

Autor: Buddy5.03.2015 22:27
I

Autor: Rodrick6.03.2015 20:06
In a future post, I would love to discus some of the reasoning behind our choices. Tremendous information here. I really do enjoy reading your blog posts. I have learned a vast amount from them.

Autor: Jerrold8.03.2015 07:32
I gotta admit, I am more offended by the so called generic spammer

Autor: Emmett9.03.2015 18:48
I cannot thank you enough for the post.Thanks Again. Really Cool.

Autor: Warren10.03.2015 00:50
one of our visitors just lately recommended the following website

Autor: Blair13.03.2015 06:44
A few things i have observed in terms of computer memory is that often there are specific features such as SDRAM, DDR and many others, that must fit the specifications of the motherboard. If the computer

Autor: iOiu1OFKjE5g26.03.2015 23:55
ko ¾ko dostanete za rotu ps Karin, viem, ¾e mitseo, kde s BLINK BLINK ¾elezni nej Ralls t tov " Matt JANSSON je za a ¾enie [type] .. [ ] Karin - admin odpove : 13. apr la 2011 v 22:42 Pocit, ¾e ¾elezni n trate bud ve ¾a pr ce pre nie ve ¾mi ve ¾a pe az , tak ... ½eleza nie je pr li drah . Ale nem te tu enie, ako ve ¾mi som ocele tie ¾ vyhnan posledn ½ch nieko ¾ko rokov. A len me , ktor ½ zhodil bolo ¾ahk k all-inclusive v ½let pre m a a Elin do Turecka ... [ ]

Autor: Wayne15.04.2015 13:36
That is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and sit up for in search of more of your great post. Additionally, I have shared your web site in my social networks!

Autor: Noble16.04.2015 00:23
At this moment I am ready to do my breakfast, later

Autor: Demetrius16.04.2015 05:26
This is a fantastic site, might you be concerned in undertaking an interview regarding how you designed this? If therefore e-mail myself!

Autor: TX9OKEXX41WJ24.06.2016 07:55
When I oralgniliy commented I clicked the Notify me any time new comments are added checkbox and currently each time a comment is added I receive 4 emails with the identical comment.

Pridať komentár

Autor
Text
Kód: